Nazwa użytkownika Hasło | Rejestracja | Zapomniane hasło

Dzień regionalzimu 2018

Newsy

Dzień regionalizmu - święto TPZK

25 września każdego roku nasze stowarzyszenie obchodzi jedno z najważniejszych swoich świąt - Dzień Regionalizmu, ustanowiony 25 września 1994 roku na V Kongresie Regionalnych Towarzystw Kultury we Wrocławiu.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej jest stowarzyszeniem regionalnym, jest członkiem – założycielem Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczypospolitej Polskiej. Od ponad 40 lat Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej działa w regionie, a jego członkowie troszczą się o Ziemię Kutnowską – naszą „małą ojczyznę”. 

Maciej Zarębski (lekarz, regionalista, publicysta, pisarz i wydawca, prezes Świętokrzyskiego Towarzystwa Regionalnego) zawsze powtarza „Dla mnie osobiście, mówię to na podstawie blisko 40-letniej działalności w ruchu regionalnym, r e g i o n a l i z m oznacza wszelkie działania mające na celu jak najlepsze poznanie swojej Małej Ojczyzny, po to by jej najpełniej służyć, spowodować by dynamicznie się rozwijała, piękniała i stawała się naszą dumą. To może nastąpić tylko wówczas, gdy będziemy w pełni świadomi swych korzeni, gdy będziemy dobrze znać historię naszego miasta, naszej dzielnicy, dzieje naszej wsi, patrona ulicy, przy której mieszkamy, szkoły, do której chodziliśmy, a także gdy posiadamy wiedzę o naszych przodkach, skąd przybyli, dlaczego wybrali to a nie inne miejsce do zamieszkania, jakie były ich losy oraz gdy potrafimy sensownie opowiedzieć o swoich dziadkach etc."


Dzień regionalizmu jest okazją, by pokazać dorobek naszego stowarzyszenia i spotkać się w gronie Przyjaciół Kutna i Ziemi Kutnowskiej. Zapraszamy wszystkich członków, sympatyków TPZK oraz Mieszkańców Kutna i regionu kutnowskiego do odwiedzenia nas w Dworku Modrzewiowym 30 września 2018 roku (niedziela) w godzinach 16.oo – 18.oo.
· redakcja dnia wrzesień 29 2018 15:10:20 · 0 komentarzy · 334 czytań · Drukuj

Copyright © 2009 - 2010 by Adam Brzęcki & Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

stat4u Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!