Nazwa użytkownika Hasło | Rejestracja | Zapomniane hasło
Drukuj
Zmniejsz tekst
Powiększ tekst
Śladami kutnowskich Żydów


- dzieje społeczności żydowskiej w Kutnieobejrzyj i posłuchaj historii  kutnowskich Żydów


Pod tym linkiem możesz obejrzeć dokumentalny film o kutnowskim getcie nakręcony w 1940 roku. Rozpoczyna się od 39 minuty nagrania.

https://www.youtube.com/watch?v=fUhAsdV44PU&feature=youtu.be

 dzień darczyńcy

Images: DZIEN DARCZYNCY 2.jpgTowarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej otrzymało zaproszenie na uroczysty Dzień Darczyńcy, podczas którego Muzeum składać będzie podziękowania za przekazanie darów do zbiorów muzealnych.

Uznanie naszego Towarzystwa za darczyńcę Muzeum Historii Żydów Polskich jest dla nas ogromnym zaszczytem i nobilitacją. Czujemy się wyróżnieni i cieszymy się, że nasza praca społeczna na rzecz zachowania w pamięci mieszkańców Kutna i regionu kutnowskiego społeczności żydowskiej zamieszkującej na tej ziemi przez kilkaset lat jest zauważana przez Muzeum.

Uroczystość dedykowana jest darczyńcom, którzy przekazali pamiątki, dokumenty, książki i zdjęcia do stale rozbudowywanej kolekcji Muzeum POLIN. Dzięki szczodrości darczyńców obiekty zyskały drugie życie - podczas spotkania pokażemy, jak są wykorzystywane m.in. na wystawach i podczas zajęć edukacyjnych.

Podczas uroczystości wyświetlone zostaną fragmenty filmów z muzealnej kolekcji wywiadów ze świadkami historii. Odbędzie się także dyskusja z udziałem m.in. Piotra Pazińskiego, redaktora naczelnego pisma Midrasz, na temat przedmiotów jako nośników pamięci.

Dzień Darczyńcy odbywa się w ramach Europejskiego Dnia Kultury Żydowskiej.

 

Images: DZIEN DARCZYNCY.jpgCopyright © 2009 - 2010 by Adam Brzęcki & Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

stat4u Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!